Basha: Ja ku i shpenzon paratë e shqiptarëve Rama

Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratës së bërë ditën e sotme nga ana e ambasadorit Donald Lu. Basha ka sqaruar se ku i shpenzon paratë kryeministri i vendit Edi Rama. Sipas Bashës, paratë që qeveria shqiptare duhet të shpenzojë për librat e nxënësve, Rama i harxhon për bileta avioni dhe orendi zyrash. Ja postimi i […]

Continue Reading

A po kthen krah Donal Lu?

Deklarata e kryediplomatit amerikan në Rrëshen kanë shkaktuar një furtunë të vërtetë në mjedisin politiko-mediatik shqiptar. Thëniet e tij se të rinjtë mund ta rrezojnë një qeveri që nuk u pëlqen, përmendja e zyrave të shtrenjta, makinave luksoze dhe udhëtimeve të kushtueshme të pushtetarëve kanë zënë titujt kryesorë të mediave dhe kanë bërë të reagojë opozita […]

Continue Reading

Gjergji i “Pamflet”-it i fshihet policisë pas padisë së Ylli Ndroqit. Nuk paraqitet në Gjykatë

Gazetari Elio Laze ka bere publike sot ne profilin e tij ne rrjetet sociale nje denoncim qe pronari i Ora News ka bere ndaj drejtuesit te portalit” Pamflet” qe drejtohet nga Gjergj Zefi. Ja se çfare shkruan Laze ne statusin e tij: Gjergji! Gjergji ka kerkuar Vetting. Vetting per Ylli Ndroqin dhe per grupin e […]

Continue Reading

Rrokaj: Populli të marrë në dorë fatet e demokracisë

Shezai Rrokaj, Deputeti i LSI-se, duke ju referuar mesazhit të ,ambasadorit amerikan Donald Lu bërë gjatë vizitës së një shkolle në Rrëshen, deklaroi se  sot në një shkollë në Rrëshen, ku deklaroi se shteti duhet të sigurojë librat për nxënësit, theksoi se Lu konfirmoi kërkesën e LSI-së për të shpërndarë libra falas për nxënësit. Përmes […]

Continue Reading

Nga Nevila Sokoli Xhindi: Rogerta-t e vërteta që na zënë sytë çdo ditë.

Rogerta Loku dhe fjala e saj e vërtetë nuk i shpëtoi veshëve e syve të lajmeve në portale si çudi e madhe. Donin me patjetër të prodhonin news, të na mallëngjenin, të impresionoheshim nga normaliteti i saj, hallexhie, një perfaqësuese e gjithë Shqipërisë. Mirditores së mirë dhe punëtore iu dha rasti të fliste në foltoren […]

Continue Reading

Ikën dhe Lu/ Fjalët e fundit të ambasadorit Lu në Shqipëri: Rrëzojeni qeverinë…

Donald Lu nuk do të jetë më ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë.  Madje ai nuk do të shërbejë më fare për Departamentin e Shtetit, gjë që nënkupton pension të parakohshëm. Në ikje ambasadori Donald Lu  ka lëshuar gjatë një takimi me të rinjtë në Rrëshen, një deklaratë të fortë: “Ju jetoni […]

Continue Reading

Fjalim brilant në Parlament i vajzës nga Mirdita/ Video

Përfaqësues të ndryshëm të strukturave shtetërore, por edhe të organizatave lokale të shoqërisë civile kanë paraqitur përmes fjalimeve në sallën e Parlamentit, problematikat me të cilat përballen fshatrat dhe zonat rurale shqiptare. Por fjalimi që ka ngjallur më shumë emocione në këtë seancë ishte ai i Rigerta Lokut, vajzës nga Mirdita. E diplomuar në “La Sapienza” […]

Continue Reading

Kokëdhima: Këta janë dy personat që më nxorën jashtë nga PS. VIDEO

 I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” Kokëdhima ka folur për herë të parë për largimin e tij nga Partia Socialiste. Kokëdhima tregon se ata që e nxorën jashtë partisë janë dy, Edi Rama dhe Gramoz Ruçi. “Ne i kërkuam kompromis ku të bëhesh një asamble pune dhe të pranohesh zgjidhja dhe programi i saj. […]

Continue Reading

Dalin pamje të tjera, 33 minutat e pritjes së policisë pas sulmit në Elbasan

 Deri tani kishim parë si policët u zgjatën pak në hyrjen e tregut Agro-Ushqimor, ku u fsheh makina e blinduar pas sulmit. Ndërsa në videon e plotë shihet se si nuk u bë asnjë përpjekje për të hyrë brenda në vendstrehimin e të dyshuarit për ngjarjen, Suel Çela. Policët qëndruan në pritje të forcave speciale […]

Continue Reading

Kafshëri nëpër rrugët e Tiranës/ Një burrë bën sex me qenin. Video

Një ngjarje e pazakontë, e cila krijon idenë e veprimeve kafshërore është sinjalizuar në Tiranë. Bëhet fjalë për një burrë, ndoshta i metë mendor, i cili fshihet pas një makine dhe tërheq pas vetes fort një qen. Në videon e pa censuruar duket që burri përdhunon kafshën. Qeni mundohet disa herë të largohet dhe të […]

Continue Reading

Makina e blinduar goditi policinë në Elbasan, por ja ç’ bën policia në të njëjtin rast në Çeki. Video

Në rastin e Elbasanit kur një makinë e blinduar përplasi makinën e zv./drejtorit të policisë në këtë qytet iu ‘hap’ porta të kalonte lirshëm dhe policët vetëm sa qëndruan në gatishmëri, por aspak nuk vepruan. E ndërsa e kundërta ndodh në Çeki. Siç shihet edhe nga pamjet një makinë që ka përplasur atë të policisë […]

Continue Reading

Ja kush është kryebashkiaku që familjarisht, është i përfshirë në trafikun e qenieve njerëzore.

Nga Hasi “qytetari dixhital” ka denoncuar sot kryetarin e bashkisë së këtij qyteti, se familjarisht, është i përfshirë familjarisht në trafikun e qenieve njerëzore. Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, në “Facebook”. Sipas denoncimit, mësohet se kreu i bashkisë së Hasit Adem Lala së bashku me vëllezërit e tij merren me trafikimin e […]

Continue Reading

Basha: Rritje ekonomike 4%?! Ministria përgënjeshtron mashtrimin ordiner të garuzhdes nr. 1

Lulzim Basha, ka reaguar sot, lidhur me pretendimin e kryeministrit Edi Rama, për rritjen ekonomike mbi 4 %. Basha ka renditur shifrat e ministrisë, për të hedhur poshtë pretendimin e Ramës. Reagimi i plotë i kreut të PD-së, Lulzim Basha Rritje ekonomike 4%??? Mashtrim ordiner i garuzhdes nr. 1! Ja si e pergenjeshtrojne te dhenat […]

Continue Reading

Fatos Lubonja/ Alarm, qëndrat tregtare po ndërtohen me lekët e Drogës

Lexova para disa ditësh një lajm që buron nga revista  ekonomike “Monitor”, e cila, duke iu referuar agjencisë ndërkombëtare të real estate “Collier International”, zbulon se Shqipëria paska 235 m² sipërfaqe qendrash tregtare për çdo 1000 banorë, çka tejkalon edhe vende si Gjermania, Franca, Italia Spanja (lexo poshte lapsi.al). Duke u nisur nga kjo e […]

Continue Reading

Ja cilat janë katër kushtet e Greqisë për Shqipërinë

Greqia ka deklaruar se mbështetja për Shqipërinë mbi integrimin në Bashkimin Europian nuk do të jetë më pa kushte. Ministri i Jashtëm grek, Kotzias, ka deklaruar se do e mbështesin Shqipërinë vetëm nëse vendi ynë plotëson katër kushte kundrejt Greqisë, të cilat kanë të bëjnë më së shumti me minoritetin grek në vendin tonë. Ja […]

Continue Reading

Vasili: Së shpejti do mësoni gjëra të mëdha për llogari bankare e offshore, emrash të rëndësishëm

Petrit Vasili, ka mbajtur një fjalë të fortë mbrëmë në seancën maratonë të parlamentit, duke paralajmëruar zhvillime, për sa i përket zbulimit të pasurive të vëna me korrupsion nga shtetarë të lartë. Vasili tha se shërbimet partnere në javët në vazhdim do të prodhojnë lajme e ngjarje të mëdha në vendin tonë. Sipas tij shumë […]

Continue Reading

Demi Rose nuk ka ndërmend të ndalet në rrugën e famës. FOTO

Demi Rose dëshmoi edhe një herë se nuk ka ndërmend të ndalet në rrugën e famës, teksa pozonte për një set fotosh me bikini në Ibiza. 22-vjeçarja, që njihet për format e saj të kolme si konkurrentja më e denjë e klanit të femrave Kardashian, dukej e mrekullueshme me një palë bikini gurkali me bel […]

Continue Reading

Lala plas bombën në ‘Opinion’: Politikanët kanë lidhje me krimin, ka përgjime .

Gazetarja e kronikës në “Neës 24”, Klodiana Lala, sot, në emisionin “Opinion” deklaroi se ekzistojnë disa përgjime që lidhin emra të njohur të politikës me eksponent të rrezikshëm të krimit. Lala tha pavarësisht provave jo të plota që zotërohen, në disa dosje, dalin emra të disa politikanëve të rëndësishëm, megjithatë hetimet kanë mbetur vetëm në […]

Continue Reading

Kryeministri: Herën e parë ishe më në formë. Salianji: Kujtova se e kishe brenda…

Debatet në Kuvend ditën e sotme kanë vijuar deri në orët e vona të pasdites, ku nuk kanë munguar as batutat mes kundërshtarëve. Teksa fliste në parlament deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyër batuta me të. Në momentin që ndodhej në foltore, kreu i qeverisë Rama i fliste nga prapa: […]

Continue Reading

Taulant Xhaka i rikthehet Kombëtares në ndeshjet me Italinë dhe Spanjë

 Christian Panucci publikoi listën e lojtarëve që do të grumbullojë për ndeshjet zyrtare eleminatore me Spanjën dhe Italinë, respektivisht më datë 6 dhe 9 tetor. Për këto dy ndeshje, Panucci ka grumbulluar 26 lojtarë, në një kohë që do të jenë të gatshëm në takimin me Italinë në Shkodër edhe futbollistët e skualifikuar për takimin […]

Continue Reading