Ushtarët luftojnë me zjarret, Mimi i ushqen me domate, vezë dhe djathë

Aktualitet

Gjatë këtyre muajve të nxehtë, ushtria është përdorur në çdo cep të Shqipërisë për shuarjen e zjarreve, por ajo çfarë ju ofrohet atyre është vërtetë qesharake.

Ushtria shqiptare prej disa vitesh është pjesë e NATO-s, por trajtimi i ushtarëve tanë nga ana e qeverisë është për të ardhur keq.

Në mëngjes ushtarët shqiptarë kanë si rracion, një vezë të zier, një kokërr domate dhe një një rracion djathë. Vetëm kur mendon se pak ditë më parë kryeministri Rama doli dhe foli me superlativa për ministren e Mbrojtjes Kodheli dhe për kushte e përmirësuar të në ushtri, del se e gjitha ka qenë një mashtrim i madh.

Janë vetë ushtarët të cilët kanë denoncuar atë se çfarë ju ofrohet në ushtri, megjithëse po sakrifikojnë jetën duke luftuar me zjarret.

Denoncimi është bërë publik nga ish-Kryeministri Berisha:

Ushtari dixhital denoncon:

Mëngjesin qesharak që u japin tek shuajnë zjarret në malet e Pukës!

Një vezë e zierë 70 kalori, një domate e dhe një copë djathë. Duke përshëndetur efektivin e këtij reparti dhe të gjithë ata që marrin pjesë në shuarjen e zjarreve, dënoj me ashpërsinë më të madhe këtë qëndrim si një turp dhe dëshmi e korrupsionit! Kjo është dietë e fortë për të rënë në peshë! sb

“mirmbrema doktor

shikoje se me cfar e ushqen ushtrin tone noriega bashk me mimi striptisten ku racion eshte dhe ne mengjes ne puke duke fik zjarr jemi batalioni 1010 vau dejes dalim nga ora 5 e mjesit dhe ng ora 10:00 na sjedhin kte ushqim”

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?