Rama: Do të bëjmë shkurtime drastike në administratë. Do të jetë një administratë e vogël, por jo shumë më e vogël

Aktualitet

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë në Llogara, Rama u pyet për qeverinë e re dhe mënyrën sesi do të funksionojë ajo.

Ai tha:  Do të jetë një administratë e vogël, por jo shumë më e vogël me thënë të drjetën, sepse ne kemi numrin më të vogël të punonjësve në rajon.

Ne bëmë goxha shkurtime në 2013-ën por prapë do të bëjmë shkurtime. Sepse, bashkimi i ministrisë së Ekonomisë me ministrinë e Punës do të bëjë një ministri, jo një federatë. Këështu që numri do të shkurtohet në mënyrë drastike.

Sa I përket shkurtimeve, nuk kemi ndonjë tendencë. Ne i kemi drejtuar Financat, Ekonominë dhe Punën…Nuk kemi pasur tendencë në shkurtime.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?