Shkëlqen sërish Neymar/ Video

Sport

Paris Saint Germain vijon me formën e mirë në Ligue 1 duke marrë tri pikë edhe në javën e tretë pas fitores 6-2 ndaj Tuluzës, shkruan Gazeta Express.

Në “Parc des Princes” Neymari debutoi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar 2 gola dhe asistuar për një tjetër.

Neymar (31’ dhe 90’), Adrien Rabiot në minutën e (35’), Edinson Cavani (75’), Javier Pastore (82’) dhe Layvin Kurzaëa (84’) shënuan për PSG-në, ndërsa për miqtë realizuan Max-Alain Gradel (18’) dhe Christopher Jullien (78’).