SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Nga Osman Stafa/ Partine Demokratike e mbajtën gjallë heronjtë dhe jo tregtarët !

PD-ja keto vitet e fundit ka kalur dhe po kalon momente te veshtira.Momente qe çdo force politike i kalon ne rrugetimin e saj.Sot gjithkush ka ku e drejton gishtin,pse jo tek te gjith Ju !? Po te gjithe jane pjese e pergjegjsis nga kryetari Basha,sek pergjithshem ,kryesia,ish deputetet apo kandidatet ,ish drejtuesit politik dhe te administrates etj etj. Ju kishit pergjegjesine e perfaqesimit dhe privilegjin e pushtetit.
Se pari keta zoterinjte duhet te kuptojne se PD nuk vdiq fale, shpirtit te demokrateve dhe qytetareve te thjeshte. Uljuni ne gjunje ,falenderoni dhe kerkojuni falje se NE jemi ketu nga gabimet , intrigat apo paaftesia Juaj. Ju sjeni askush pa Ne , Ne treguam qe jemi dhe pa ju. Gabimet tuaja beni mire t ndreqnit dje .. sot te gjithe e kuptojme ku jemi. Sic e keni nis doni te humbasim rrugen per neser , ju siguroj qe gaboheni. Garoni sipas rregullave , respektoni statutin dhe vlerat e PD dhe mbi te gjitha qytetaret dhe vecanarisht demokratet.
Jepni alternativa zgjidhje duke analizuar rrugen tuaj te gabimeve ,se sot kryetar kuvendi keni Gramoz Rucin(jo vetem ky),ish minister i Ramiz Alis…ky eshte Turpi juaj dhe jo i joni. Rriteni veten me vendimet dhe zgjidhjet qe beni. Në vlerat qe ju mbartni kemi dhe Ne aksionet tona , sepse dhe Ne kemi investuar ne rritjen tuaj. PD ka 27-te vite qe ka lindur , ne rrugen e saj plot suksese dhe deshtime ,ju me shume se ne jeni pjese dhe perfitues nga pushteti i saj , ne thjesht ndame dhimbjet e mekateve tuaja.Republika ka 105 vite qe ka lindur ndonse ngadale, por ka ecur,mos i ndrroni emrin por ritmin per te ecur perpara. Partia Demokratike nuk eshte nje cope leter por Ajo eshte nje enderr e bere realitet dhe Ne sju lejojme qe per inatet tuaja mbi te , ju te derdheni vrerin tuaj !?
PD-ja eshte shume me e bukur se ju,shume me e forte dhe shume here me e madhe se ju dhe ju skeni force ta ndalni PD.
Sa me shume te shani njeri tjetrin aq me shume zvogeloheni…
Ju cilesoj se PD kur nuk ka vdekur dhe nuk vdes me kurre …
Ate e mbajten gjalle heronjte dhe jo tregtaret e votes.
Respekte per cdo demokrat qe ne keto momente te veshtira vendos nje tulle dhe nuk e gjuan me gure partin e lirise-
Partin Demokratike.

PD-ja keto vitet e fundit ka kalur dhe po kalon momente te veshtira.Momente qe çdo force politike i kalon ne rrugetimin e saj.Sot gjithkush ka ku e drejton gishtin,pse jo tek te gjith Ju !? Po te gjithe jane pjese e pergjegjsis nga kryetari Basha,sek pergjithshem ,kryesia,ish deputetet apo kandidatet ,ish drejtuesit politik dhe te administrates etj etj. Ju kishit pergjegjesine e perfaqesimit dhe privilegjin e pushtetit.
Se pari keta zoterinjte duhet te kuptojne se PD nuk vdiq fale, shpirtit te demokrateve dhe qytetareve te thjeshte. Uljuni ne gjunje ,falenderoni dhe kerkojuni falje se NE jemi ketu nga gabimet , intrigat apo paaftesia Juaj. Ju sjeni askush pa Ne , Ne treguam qe jemi dhe pa ju. Gabimet tuaja beni mire t ndreqnit dje .. sot te gjithe e kuptojme ku jemi. Sic e keni nis doni te humbasim rrugen per neser , ju siguroj qe gaboheni. Garoni sipas rregullave , respektoni statutin dhe vlerat e PD dhe mbi te gjitha qytetaret dhe vecanarisht demokratet.
Jepni alternativa zgjidhje duke analizuar rrugen tuaj te gabimeve ,se sot kryetar kuvendi keni Gramoz Rucin(jo vetem ky),ish minister i Ramiz Alis…ky eshte Turpi juaj dhe jo i joni. Rriteni veten me vendimet dhe zgjidhjet qe beni. Në vlerat qe ju mbartni kemi dhe Ne aksionet tona , sepse dhe Ne kemi investuar ne rritjen tuaj. PD ka 27-te vite qe ka lindur , ne rrugen e saj plot suksese dhe deshtime ,ju me shume se ne jeni pjese dhe perfitues nga pushteti i saj , ne thjesht ndame dhimbjet e mekateve tuaja.Republika ka 105 vite qe ka lindur ndonse ngadale, por ka ecur,mos i ndrroni emrin por ritmin per te ecur perpara. Partia Demokratike nuk eshte nje cope leter por Ajo eshte nje enderr e bere realitet dhe Ne sju lejojme qe per inatet tuaja mbi te , ju te derdheni vrerin tuaj !?
PD-ja eshte shume me e bukur se ju,shume me e forte dhe shume here me e madhe se ju dhe ju skeni force ta ndalni PD.
Sa me shume te shani njeri tjetrin aq me shume zvogeloheni…
Ju cilesoj se PD kur nuk ka vdekur dhe nuk vdes me kurre …
Ate e mbajten gjalle heronjte dhe jo tregtaret e votes.
Respekte per cdo demokrat qe ne keto momente te veshtira vendos nje tulle dhe nuk e gjuan me gure partin e lirise-
Partin Demokratike.

Fotografia e Osman Stafa

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?