Aktualitet

Zbardhen emrat që votuan kundër Bashës dhe ata që u tërhoqën

Debatet kanë shoqëruar mbrëmjen e së hënës mbledhjen e kryesisë së PD-së që në fund të saj miratoi dy kandidatura për garën e kreut të Partisë Demokratike.

Që në fillim të saj, grupi kundër Lulzim Bashës në PD, lexoi disa kërkesa që kërkonin ndryshimin e rendit të ditës. Por pas këtyre kërkesave ka pasur debate të ashpra mes anëtarëve të kryesisë së PD-së, ata që mbështesin Bashën dhe ata që ishin kundër.

Në fund kërkesat e opozitës janë hedhur në votim të hapur, duke u rrëzuar poshtë.

Në këtë votim u bënë publikë edhe anëtarët e kryesisë së PD-së që janë kundër Bashës dhe të atyre që ishin kundër, por duket se tani janë tërhequr nga pozicionet e para.

Votuan kundër Bashës:

Zana Guxholli

Majlinda Bregu

Valbona Mezini

Arben Imami

Tomorr Alizoti

Arben Skënderi

Endira Bushati

Belind Këlliçi

Gent Malko

Sherefedin Shehu

Jamarbër Malltezi

Abstenuan

Arben Ristani

Fatbardh Kadilli

Enno Bozdo

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania