Aktualitet

Po qe djalë të na rrojë, po qe çupë t’ju rrojë

Po qe djale…te na rroje
Po qe cupe…tju rroje

Basha gaboi…
Dhe jo per te paren here..

Krijoi nje marredhenie, te mbyllur vetem me nje grup njérezish..
As pyeti..as denjoi te pyeste strukturat..
I vetmi gabim i tij.

Por…
Ne cilen kohe jane pyetur strukturat…?
Ne kohen e Topallit, Patozit…apo Bregut?

Dhe ata, qe kane te drejte te mbrojne Bashen, jemi serish ne…

Ne ,qe na heqin nga listat…padrejtesisht
Ne, me emrin e te cileve identifikohet PD..ndersa vete PD zgjedh te identifikohet, me emra anonimesh..
Me emra, qe kur dalin para pasqyres..klithin, se nuk iu besojne syve dhe vesheve..
Uaaaaauuuuu….une deputet i PD..?

Por serish kthehem…
Cdo te benin ata, qe nuk do kishin emrin ne listen e Bashes..?

Iu siguroj une…
Do ta kishin shqyer Bashen.
Do ti kishin treguar dhembet..
Dhe jo pak here e bene presionin.
Do iki…nuk jam me
Ja po vij prape, meqe me vure
Harroni, qe vetem b…keni tuajen
Jo karrigen…!

Prandaj, nuk iu shkon ky rol…

Partia Demokratike, nuk ka nevoje per mentor..derisa te respektohet, si institucion…

Mos e mbroni Bashen…!
Mos e shani Bashen…!

Tregojini statutin dhe ti japim urdher, ta respektoje..!

Kaq.
Eshte kaq e thjeshte!
E nderkohe, le ti japim Bashes dhe nje shans…!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania