Fermerët e Korçës bllokojnë rrugën në shenjë proteste/ Nuk shesin dot produktet e tyre

Aktualitet Te tjera

Më në fund ka filluar te levizi edhe levizja per familjet e tyre. Sot banore te zonave te Korces kane bllokuar rrugen ne shenje pakenaqesie per mosshitjen e produkteve te tyre me bollek.

Në një situatë kur nuk gjejnë do treg për produktet e tye, si dhe importimi të produkteve nga jashtë duke i nxjerrë jashtë loja, ka bërë që këta banorë të ngrihen në protestë. Me zetora dhe makina ata kanë bllokuar rrugën duke mos lejuar asnjë makinë të kalojë.

Rezultate imazhesh për fermeret e korces bllokojne rrugen

Rezultate imazhesh për fermeret e korces bllokojne rrugen

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?