SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Shqipëria shkatërron Izraelin 3-0/ VIDEO

Shqipëria hakmerret ndaj Izraelit. Me të njëjtin rezultat si në “Elbasan Arena” (3-0) Shqipëria i dha Izraelit një leksion se ajo që ndodhi në ndeshjen e parë ishte një aksident. Golat për Shqipërinë në këtë takim i shënuan Sadiku (22, 44) dhe Ledian Memushaj (71). Pas kësaj fitoreje Shqipëria ngjitet në vendin e tretë me 9 pikë, aq sa ka edhe Izraeli në vendin e katërt të Grupit G. Në ndeshjet tjera të këtij grupi, Spanja mposhti në udhëtim Spanjën 1:2, ndërsa Italia fitoi me rezultat të thellë 5:0 Lihtenshtajnin.  Vendin e parë e ndajnë Spanja dhe Italia me nga 16 pikë, Maqedonia ka vetëm 3 pikë në vendin e pestë, ndërsa Lihtenshtajni është në vendin e fundit me zero pikë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?