SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Nga Antonela Zotkaj: Ky vënd s’ka mëshirë për njerëz si unë, por ndoshta edhe si ti.

Ky vend s’ka meshire per njerez si une, por ndoshta edhe si ti.
Si une e ti, qe jemi vite-drite larg perfektes, por kete vit jemi me te mire se vitin qe shkoi.
Qe kemi mesuar te punojme, te studiojme, te durojme, te ecim perpara me shpirtin nder dhembe, ose ne maje te hundes.
Njerez si une, si ne, qe nuk duam t’u diktojme te tjereve si behen punet, por duam t’i bejme vete ato e t’i udheheqim te tjeret vec me shembull. Njerez si ne, qe nuk kerkojme vartes per te urdheruar, por bashkepunetore, team players, per te sjelle ne jete idete tona inovative dhe perparimtare.

Njerez si une si ti qe nuk kemi mundesine te punojme ne profilin per te cilin jemi specializuar,per arsyen e vetme se nuk jemi militante te partise ne pushtet.


Premton 220.000 vende te reja pune !


AI qe nuk fut dot ne pune ate qe realisht e meriton jo t’i beje favor, as nga meshira, por sepse ka te drejte.
Ky vend po shnderrohet ne nje katrahure,ku njeriu nuk mund te jetoje normalisht, ku dinjiteti humb detyrimisht.
Ky vend po shnderrohet ne nje fole antivlerash ku investimi per tu arsimuar dhe kontributi ndaj vendit jane asgje.
NE NUK KEMI NEVOJE PER TE QENE KOMUNISTE per te merituar ate qe na takon.
Jo per meshire por sepse eshte e drejta jone !

Total 4 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?