SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Demiraj takim me ambasadorin e Italisë: Luftë totale mbjelljes së kanabisit

Ministri i Punëve të Brendshme, Dritan Demiraj priti në një takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo, me të cilin biseduan rreth bashkëpunimit të frytshëm dy palësh.

Ambasadori italian Cutillo i shprehu ministrit Demiraj përgëzimet për postin e Ministrit të Punëve të Brendshme, në këtë moment delikat dhe të rëndësishëm për vendin.

Ai i parashtroi ministrit Demiraj, bashkëpunimet e rëndësishme ndërmjet dy palëve dhe shprehu dëshirën për t’i vijuar dhe zgjeruar ato.

Ministri i Brendshëm Demiraj u përqendrua tek prioritet e mandatit të tij, duke iu referuar luftës me zero tolerancë kundër kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, garantimin e një procesi zgjedhor të qetë dhe mos përfshirjes së Policisë në proces, si dhe garantimin e një sezoni turistik të sigurt.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?