Basha lë jashtë parlamentit Topallin, Bregun, Patozin, Imamin, Boden, Hajdarmataj etj.

Aktualitet Politike Te tjera

Lulzim Basha në një prononcim të shkurtër për gazetarët Basha tha se ishte një proces i vështirë ai i përpilimit të listave për kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25-qershorit.
“Ishtë një proces i vështirë. Në listat e kandidatëve për deputetë të Republikës së Re që po vjen ka nga të gjitha shtresat dhe moshat. Jam i kënaqur për listën e PD-së” – tha Basha.
Në listën për qarkun e Shkodrës ka një surprizë të madhe. Mungon në listën e kandidatëve për deputetë ish-nënkryetarja e PD-së dhe ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli. Mungon në Vlorë Astrit Patozi. Rikthehet Alibeaj si deputet në Fier. Mungon Ridvan Bode në Korçë dhe futet në listë Sazan Guri në listën e Beratit.

Ja lista e plotë:

LISTA E TIRANES
Lulzim Basha
Oriola Pampuri
Rudina Hajdari
Grida Duma
Albana Vokshi
Jorida Tabaku
Sali Berisha
Halim Kosova
Gent Strazimiri
Fatmir Mediu
Dashamir Shehi
Gerti Bogdani
Fuad Haxhiymeri
Blendi Sula
Flamur Hoxha
Fatbardh Plaku
Dorjan Teliti
Besnik Fucia

LISTA E DURRESIT
Oerd Bylykbashi
Fatbardha Kadiu
Edi Paloka
Florjon Mima
Agron Duka
Vullnet Topalli
Enri Ceno
Shkelqim Fortuzi

LISTA E SHKODRES
Romeo Gurakuqi
Izmira Ulqinaku
Lorenc Luka
Helidon Bushati
Nard Ndoka
Bardh Spahia
Anton Koka
Ramiz Coba

LISTA E VLORES
Agron Shehaj
Nada Mecorapja
Vangjel Dule
Arben Ristani
Dashamir Tahiri
Adriatik Alimadhi
Hariz Mema

LISTA E KUKESIT
Flamur Noka
Isuf Cela
Alban Zeneli
Miftar Dauti

LISTA E GJIROKASTRES
Tritan Shehu
Roland Bejko
Kosta Barka
Besnik Aliaj

LISTA E DIBRES
Dhurata Cupi
Xhemal Gjunkshi
Edmond Isaku
Sulejman Gjana
Denisa Vata
LISTA E FIERIT
Enkeleid Alibeaj
Genc Pollo
Myslym Murrizi
Luan Baci
Olsi Cuko
Luljeta Sejko
Dilaver Kamberaj
Jakup Beqiraj
Shkelqim Krasniqi
Aurora Koroveshi

LISTA E KORÇES
Valentina Duka
Ervin Salianji
Hekuran Hoxholli
Klevis Balliu
Andrea Mano
Ligoraq Karamelo
Fatmir Guda

LISTA E BERATIT
Eduard Halimi
Astrit Veliaj
Lefter Maliqi
Besart Xhaferi
Sazan Guri
Bujar Hoxha
Myslym Haxhi

LISTA E LEZHES
Aldo Bumci
Lindita Metaliaj
Anton Frrokaj
Martin Bibaj
Prec Zogaj
Luigj Gjergji
Enkeleida Rica
Klajdi Reci

LISTA E KUKESIT
Flamur Noka
Isuf Cela
Alban Zeneli
Miftar Dauti

LISTA E ELBASANIT

Edmond Spaho

Endri Hasa

Luciano Boci

Taulant Zeneli

Arben Elezi

Fitim Zekthi

Nada Krypa

Blendi Himci

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?