Nikollaq Neranxi/ A do ta spastrojë përfundimisht policinë nga narko-policët, Ministri i ri i Rendit Demiraj

Aktualitet Te tjera

A do ta spastrojë përfundimisht policinë nga narko-policët, Ministri i ri i Rendit Demiraj?

Duke marrë shkas nga ky shkrim i gazetarit Artur Nura, vë re se jo të gjithë shefat e policisë, të akuzuar nga PD me emër dhe mbiemër, kanë ikur përfundimisht nga rradhët e policisë. Madje edhe ata që kanë lëvizur, shumica kanë bërë rokadë duke shkuar thjesht në një qytet tjetër në të njëjtin pozicion.

Sot Ministri i Brendshëm i propozuar nga PD, duhet të ketë në tavolinën e tij, listën e emrave që PD i akuzoi si pronar parcelash kanabisi dhe trafikues të lëndëve narkotike.

Në këtë rast Ministri ka dy rrugë: ose të thotë se ata shefa komisariati janë burra të mirë dhe iu kanë rënë në qafë kot ose të na premtojë që do ta spastrojë përfundimisht policinë nga këta elementë kriminalë të cilët mbahen me taksat tona.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?