SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

Lexoni sa sëmundje lufton Boronica

Boronicat janë përdorur kryesisht si një burim i ushqimit dhe energjisë.

Megjithatë, amerikanët kanë përdorur boronicat për vlerën e tyre mjekësore dhe kanë gjetur gjithashtu se boronicat janë një burim i madh për ngjyrosjen e rrobave.

Boronicat përpos që përdoren për vlerat e tyre mjekësore dhe aftësitë për ngjyrosje, ky frut është përplot me vitamina dhe minerale.

Është provuar gjithashtu se boronicat kanë aftësi shumë të mëdha antioksiduese dhe ndihmojnë shumë organizmin, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë ju sjellim një listë me përfitimet shëndetësore që ju sjell ky frut.

Ulja e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare

Parandalimi i rritjes së qelizave kancerogjene

Lufton infeksionet e traktit urinar

Ndihmon shëndetin mendor

Ka aftësi anti-plakje

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?