SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Basha/ Nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën/ Video

Lulzim Basha e cilësoi protestën e sotme si një referendum për Republikën e re.

“Jemi tre herë më shumë mbi 600 mijë shqiptarë dhe miliona të tjerë në këtë referendum historik. Jemi mbledhur për ndryshimin më të madh në 27 vite të historisë . Gjithçka duhet të ndryshojë dhe falë bashkimit tonë, qëndresës tuaj, me ndihmën tuaj gjithçka do të ndryshojë. Asgjë nuk do të jetë si më parë.  Republika e vjetër sot shpallet objekt i arkivit të Muzeut Historik Kombëtar. Ne shqiptarët e bashkuar nuk e pranojnë, nuk e njohim dhe nuk do ta njohim më republikën e vjetër të krimit e dorgës”, tha Basha.

Sipas kryetarit të PS-së nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën. Në videon më poshtë mund të shihni live protestën.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?