OSBE për protestën së 13 majit/ Nuk ka vend për dhunë

Aktualitet

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian që njihet shkurt si OSBE ka reaguar në lidhje me protestën që do të organizohet nga opozita ditën e nesërme në 13 Maj.

Me një mesazh të bërë publik në Twitter, OSBE thotë se protesta është themeli i demokracisë, ndërsa nuk harron të thotë se nuk ka vend për dhunë.

“E drejta për t’u mbledhur në mënyrë paqësore është një prej themeleve të demokracisë. Në Shqipërinë e vitit 2017 nuk ka vend për dhunë”, shkruan në Twitter OSBE.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?