Enkelejda Veliu/ Nesër atje do te jemi Unë dhe Ata, hajde dhe ti…!

Aktualitet
Po lexoja per neser…
Per protesten neser pra.. Dhjetra artikuj..se do tu beka nami…! Ejjjjjj… Patjeter qe do te shkoj neser ne Proteste.
Ndoshta, mund te iki qysh sot ne Tirane.. Qe te jem me e qete dhe e shplodhur per neser.
Madje per mengjes…do te ha veze…qe te kem mundesi te bertas…dhe te uleri fort…sa te me doje qejfi.
Mund edhe te kendoj..dhe bashke me mua, dhe te tjere.. Ndoshta keshtu..zeri im dhe i te tjereve do te depertoje ne hermetiken e shurdher te kryeministrise, bosh…
Pa do te marr me vete dhe nja dy shoqe… Hunj me vete….?? Jo.. Nuk kam as vend ne cante.
Vec antidjerses dhe nje parfumi…ndoshta dhe nje buzekuqi… Gur me vete…? Jo jo..rendojne.. E cti ngre nga Fieri…!? E pra.. Une do te shkoj ne proteste..sepse mendoj ndryshe nga “ata”.. Sepse e kam kuptuar..qe liria e tyre e shfrenuar…ka filluar te uzurpoje, lirine time.. Dhe neser atje, nuk do jem une edhe une.. Neser atje do te jemi Une…dhe Ata, hajde dhe ti…!
#Ngrihemi bashke#
 Rezultate imazhesh për protesta pd
Total 2 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?