Rama ia mbath nga frika e protestës/ Pret biletën drejt Venecias dy ditë para të shtunës.

Aktualitet

Ndryshe nga sa mburret në media dhe shfryn e shan opoziten se nuk e ndjek askush nga pas, Rama ka zgjedhur që diten e protestes së Opozites më 13 Maj, t’ja mbathi per në Venecia te Italise.

Ai nuk do te jete te shtunen ne Tirane dhe frika nga permasat e protestes e kane detyruar te presi bileten qe dy dite para. Nuk eshte hera e pare qe Rama i shmanget protestave te opozites. Keto jane shenja te nje burracaku qe mburret vetem ne media dhe nuk perballet me ate qe ai e quan bunkieri i fundit, pra çadren e opozites perballe kryeministrise.

Gjithashtu mesohet se Rama i ka dhene urdher Ministres së Arsimit që diten e shtune të gjitha shkollat te zhvillojne eskursione neper rrethe që të behet e mundur bllokimi i autobuzeve dhe mospesmarrja e nxenese në proteste.

Frika ruan vreshtin-thote populli dhe se sa frikaman eshte Rama kete e dine te gjithe, perfshi edhe miqte e tij me te ngushte.

Rezultate imazhesh për rama ne avion

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?