Artan Fuga/ Kulla e Korçës Monumenti i Kotësisë Urbane

Aktualitet

Në një postim në Facebook, ai e pagëzon atë me emrin Monumenti i Kotësisë Urbane, pasi nuk kuptohet për çfarë shërben.

STATUSI I PLOTË

Kulla duke u laguar në shi dhe nga shatërvanat nga poshtë, lagie nga lart dhe nga poshtë.

Desha të hyja, por ishte e pamundur sepse nuk kishte frymë jete brenda saj. Nuk e di për cfarë shërben!

Nejse ! Nuk më duhet e intereson shumë. Rëndësi ka që mbi katedralen, mbi Themistokliun, mbi Muzeun mesjetar, mbi catite e shtëpive, mbi mësonjëtoren, qendron Monumenti i Kotësisë Urbane.

MKU

E kishte këtë haraç Korça për ta paguar!

Rëndësi që e keqja nuk ka përparuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?