Nga Nebil Çika/ Bil-ali

Kategoria

(I urrej viktimat që i nderojnë xhelatët e tyre) -Jean-Paul Sartre

Te nderuar miq antikomunistë .

Me njoftuan se një farë Bil-al , kreu i nje nje farë partie , ish i punësuari e bythlepirës i Ramës ka postuar një shkrim ne fb me fyerje kundër meje qe me thëne te drejten nuk me shqetësojnë aspak.
Do isha shumë i shqetësuar ne se ky Bil-ali do të thoshte qoftë edhe një fjalë te mire për mua .

Për të qetësuar miqtë e mi te shqetësuar nga fyerjet e Bil-alit po ju sqaroj disa gjera,

As un as im atë nuk kemi krijuar partira nën kujdesin e Edi Rames, Gramoz Rucit , Bledi Klosit,  Erion Velisë apo pinjollë te tjerë politik juridik dhe gjenetikë të familjeve me kriminale të diktaturës komuniste persekutorë direket të shtresës sonë dhe si çdo antikomunist i përndjekur politik normal mendërisht dhe moralisht as e mbështes e as votoj dot një të tillë .

Nuk kam qene asnjëherë ne pune shteti e as i angazuar politikisht ne 27 vjet post komunizëm si ne qeverisjen e PD-se edhe atë te neokomunistëve .

Nuk kam përfituar nga asnjë privatizim , nuk u kam vene gjoba bashkëvuajtësve të mi ish te përndjekur për te drejta studimi, banesa dëmshpërblimi , vende punë .

Nuk kam asnjë lokal , apo prone tjetër te siguruar me menyar apo te ardhuara te siguruar nag koruopsioni apo nga gjobëvenjet e bashkevuajtësve te mi , në Tiranë e gjithë vendin përveç nje pjese te vogel te atyre pronave te trashëguara nga familja ime  .

Fëmijët e mi nuk i kam çuar jashtë shtetit për studime me leket e grabitura nga bashkëvuajtësit e mi .

Nuk kam ngritur asnjëherë lartë tre gishtat  e simbolit nacionalist serb dhe nuk kam qene kure ne krye te komiteteve komuniste- serbo- greke te shpëtimit publik e as te bandave te rebelimit ne 1997 dhe ne asnje moment tjetër .

Nuk kam bere fushatë për asnjë komunist , persekurtorë e as për pinjollët e tyre persi Ramën ,Velijan ,Klosin etje .

Nuk kam bere asnjëherë kompromis me asnjë në shpine të antikomunistëve ish te persekutuar dhe kjo e vërtetuar botërisht emisionet dhe shkrimet e mia ne TV, gazeta e libra .

Respektoj vuajtjet e çdo te përndjekuri politik dhe dënoj ç’do bashkëpnim te tyre me pesekutoret apo trashëgimtarët e tyre politik e gjenetik.

Respektoj me fanatizëm origjinën time dhe mundohem ti bej krenare paraardhësit dhe pasardhësit e mi duke ndjekur ne qëndrimet e mia morale e politike rrugën historike te tyre

Po e mbyll këtë shënim tim për ju te dashur miq me këtë thënie te Zhan Pol Sartri (Jean-Paul Sartre), filozof e shkrimtar francez : “I urrej viktimat që i nderojnë xhelatët e tyre.”

Te dashur miq !

Mos u shqetësoni për mua dhe mos e rruani fare per  Bil-alin . Ju e dini ne e dimë, ka pasur dhe do te ketë gjithnjë bil-ala te tille , Ne fund te fundit , dardha nen dardhe do bjerë.

Rezultate imazhesh për bilal kola klosi

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?