SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Sa e shëmtuar Zonja e Parë e Francës, gruaja 65 vjeçe e Presidentit më të ri të vendit (Foto/Video)

Emmanuel Macron me 65.5 për qind të votave është zgjedh President i Francës. Macron 39 vjeç, është bërë Presidenti më i ri i vendit.

Macron është i martuar me të divorcuarën Brigitte, një trashëgimtare e prodhuesit të çokollatave dhe 24 vjet më e vjetër se ky – lidhje që i ka intriguar publikun francez.

Ata ishin takuar kur ky ishte 15-vjeç dhe ajo ishte Brigitte Trogneux, një grua e martuar dhe nënë e tre fëmijëve dhe gjithashtu mësuesja e frëngjishtes dhe aktrimit e Macronit.

Përkundër mospajtimit të prindërve të tij, të cilët e dërguan në Paris, çifti u martuan në vitin 2007 me gjithë familjen e gjerë prezente.

Ajo ka tre fëmijë nga martesa e parë dhe shtatë nipa. Një herë kishte pasur thashetheme që Macron ka një lidhje homoseksuale, por këtë çifti e kishin hedhur poshtë.

Kjo është Zonja e Parë e Francës, gruaja 65 vjeçe e Presidentit më të ri të vendit (Foto/Video)

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?