Blushi për Ramën: Mashtrues, u tërhoqe nga frika. Tërhiqu edhe nga 18 Qershori

Aktualitet

Ka reaguar edhe kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, pas lajmit te terheqjse se Rames nga zgjedhjet ne Kavaje.

Ja çfare shkruan ai ne statusin e tij.

 

Edi Rama u tërhoq nga zgjedhjet në Kavajë.

Pse mos tërhiqet edhe nga 18 qershori? Nuk ka asnjë ndryshim.

Pyetja është kush ka të drejtë ta qeverisë Kavajën pa zgjedhje?Dhe kush ka të drejtë ta qeverisë Shqipërinë pa zgjedhje?

Kjo ishte një tërhiqje nga frika dhe jo nga detyrimi për marrëveshje.

Pas Kavajës çdo mundësi për ta shtyrë 18 qershorin është e hapur dhe cdo mundësi për zgjedhje normale është mbyllur.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?