Komentuesit ‘masakrojnë’ Lefter Maliqin në profilin e tij pas largimit nga PD.

Pas berjes publike te largimit te tij nga lista e kandidateve per deputet ne qarkun e Beratit, Lefter Maliqi eshte ndjere i sulmuar, fyer dhe share nga pothuaj 95% e komentuesve ne profilin  e tij. Ja disa nga komentet e shumta ne statusin e tij:  Alexandre Zhupa ka shum Berati si puna juaj?? besoj se […]

Continue Reading

Mimoza Hajdarmataj/ Për Barbarën dhe shumë të rinj që i janë bashkuar Partisë Demokratike.

E dashur Barbara Doda. Nuk te ndoqa dot mbreme por e mora vesh nga shume mesazhe qe me vinin nga miq, qe nder te tjera me kishe cituar mua si modelin tend ne politike. Ti dhe disa kandidat te tjere keni moshen e femijeve tane sot, por edhe ne kishim moshen tuaj kur u beme […]

Continue Reading

Drejtorët dhe mësuesit e Kukësit nën urdhërat e Safet Gjicit për fushatë./ Foto

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar publikisht një tjetër rast, ku punonjës së administratës shtetërore në Kukës, bëjnë fushatë. Berisha, teksa përcjell në faqen e tij në “Facebook” mesazhet dhe fotot e ardhur në adresë të tij nga qytetarë, akuzon Safet Gjicin, i dyti në listën për deputetë të PS-së në qarkun Kukës, si “supermafioz […]

Continue Reading

Nga Vasil Tabaku/ Saga tronditëse e Vili Minarollit lë gjurmë në gurë mbi dhimbjen e Shqipërisë bashkëkohore

Po, është vërtetë një sagë tepër e vecantë, me mjaft interes, tronditëse, dhe mbi të gjitha shpërthyese, unike dhe e guximshme, plot befasi dhe të reja në rrafshin e politikës, jetës sociale dhe asaj diplomatike, që të lënë pafjalë, ky rrëfim I mrekullueshmë I shkrimtarit të mrekullueshem Vili Minarollit,një njeri i mirë, një plotikan mjaft […]

Continue Reading

Berisha/ Sulmi kimik ndaj opozitës, një akt i mirëfilltë terrorist?

Për herë të parë në historinë e vendit opozita shqiptare sulmohet në mitingun e saj me lëndë kimike toksike, akoma të paidentifikuar pluhur apo gaz, sulm nga i cili u lënduan në shkallë të ndryshme mbi 170 pjesëmarrës në këtë miting, ndër të cilët edhe vet kryetari i PD, Lulzim Basha. Shfaqjet klinike të personave […]

Continue Reading

Media Irlandeze/ Mafia shqiptare kontrollon tregun e drogës me vlerë 1 milion euro

E përditshmja iralandeze Herald.ie në një shkrim të sajin flet për sasitë e mëdha të kanabisit që tregëtohet nga mafia shqiptare. Sipas saj, vlera e sasisë së drogës së kapur ditët e fundit kap vlerën e 1 milion eurove. Gjithashtu e përditshmja shprehet se shqiptarët janë duke e dominuar tregun dhe po heqin konkurencën me çmimet e […]

Continue Reading

Basha sfidon sërisht Ramën: Eja në debat televiziv, mos ki frikë

Lulzim Basha shprehet i vendosur në thirrjen e tij drejtuar kryeministrit Rama për debat. Pasi i ka përsëritur disa herë ftesën gjatë mitingjeve elektorale që tashmë ka nisur në qytete të ndryshme duke prezantuar kandidatë, Basha ka gjetur një tjetër mënyrë për t’i bërë thirrje Duke i bërë “tagg” në Facebook, e duke i kujtuar të […]

Continue Reading

Shokon Kandidatja e Ramës në Shkodër: Familjet shqiptare po vuajnë edhe për bukën e gojës

Senida Mesi, kandidatja e PS për Shkodren, pavarësisht nga pretendimet e kryetarit të saj Edi Rama, ka pranuar publikisht  se në Shqipëri ka shumë probleme ekzistenciale për shtresat e varfra. Madje ajo shkoi deri aty sa pranoi, se sot në Shqipëri ka shumë familje që nuk kanë të hanë as bukë. Seida Mesi këto deklarata […]

Continue Reading

Kandidatja e PS Ersekë, edhe drejtoreshë shkolle/ Nxjerr nxënësit në fushatë. Foto

Zamira Metko, në kundërshtim të hapur me ligjin për zgjedhjet është duke mbajtur dhe postin e drejtoreshës së gjimnazit të Ersekës, Petro Nini Luarasi’. Ligji për zgjedhjet në Shqipëri, parashikon që në momentin që regjistrohesh si kandidaturë për mandatin e deputetit, kandidati zhvishet nga të gjitha postet e tjera publike. Kandidatja Metko jo vetëm që […]

Continue Reading

Galdini/ Mesazhi im për demokratët, opozitarët, të djathtët, LDE-istët dhe të gjithë qytetarët shqiptarë që duan ndryshim

Koha te fitojme te bashkuar. Kjo ka qene java me e lige dhe me e veshtire per te gjithe ne. U shpalos pothuajse e gjithe fuqia e se keqes per te na perpire, percare, ndare, zhgenjyer, menjanuar. E keqja jashte nesh dhe e keqja nder ne veproi, si kurre me pare per te na shperfillur […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj/ Një buqetë mirënjohjesh

Ju jam thellësisht mirënjohës demokratëve dhe strukturave drejtuese të Partisë Demokratike të vendlindjes time , Tropojës, të cilët kanë të paktën 20 vite që më propozojnë si kandidatë për deputet në kuvendin e Shqipërisë . Vendlindjes time I jam pafundësisht mirënjohës edhe për një fakt tjetër , ajo më ka dhënë titullin më të vyer, […]

Continue Reading

Meta takohet me kryebashkiakun e Vienës, Häupl: Mirëpresim çdo program mbështetës për Tiranën

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Kryetarin e Bashkisë së Vienës, z. Michael Häupl, të cilit i uroi mirëseardhjen në këtë vizitë të parë të tij në Tiranë. Meta vlerësoi rolin historik të z. Häupl në krye të Bashkisë së Vienës që prej vitit 1994 dhe vuri në dukje se bashkëpunimi mes Vienës […]

Continue Reading

Rama i tërbuar nga sondazhet që e rendisin shumë poshtë

Ka një alarm të pashpallur në Partinë Socialiste. Kryeministri në fushatë është fiksuar keqas mbas sondazheve dhe ka angazhuar më shumë se tre grupe të ndryshme, “eskpertë” të sondazheve zgjedhore. Kjo sepse, sipas burimeve të 360grade.al, një sondazh e para pak ditëve ka prodhuar një rezultat që e ka tronditur, kryetarin e PS, sepse pikët […]

Continue Reading

Lista e plotë e kandidatëve të PD në Tiranë

Partia Demokratike pas problemeve që kishte me listat shumëemërore të kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit, sot ka dorëzuar tek KQZ-ja listat e plota edhe sërisht në 5-së qarqe nuk ka zbatuar kuotën gjinore ku është gjobitur me 5 mln lekë nga KQZ-ja. Nga 94 kandidatë që prezantoi në fillim, tashmë lista e PD-së ka 194 kandidatë. Ndryshin […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi i Ballit Kombëtar njofton se do vazhdojë garimin e tij në qarkun e Vlorës.

Kryetari i Ballit Kombetar, Adriatik Alimadhi, iu eshte drejtuar me nje mesazh gjithe mbeshtetesve dhe strukturave te partise se tij duke i informuar per pranimin e kandidimit ne listat e Partise Demokratike per qarkun e Vlores. Ja se çfare shkruan ai ne profilin e tij: E/I nderuar antar i kryesise, antar dhe simpatizant te partise […]

Continue Reading

Partia Demokratike ka hapur sot fushatën elektorale në Berat. Video

Partia Demokratike ka hapur sot fushatën elektorale në Berat. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, që mori fjalën, tha: Më 18 shkurt nuk lindi thjesht një bashkim opozitar. E vërteta është se opozita është e bashkuar si asnjëherë në 27 vite nën siglën e PD-së që marshon drejt 25 qershorit me numrin 6 në fletën e […]

Continue Reading

Arian Galdini bën thirrje për bashkim. Të mos lejojmë fitoren pa kushte të Edi Ramës. VIDEO

Ne nje videomesazh te shperndare ne profilin e tij ne facebook, pedagogu Arian Galdini, i cili eshte njekohesisht edhe themelues e ish- Kryetar i LDE, partise aleate te Lulzim Bashes, ben thirrje per bashkim. Debati i ndezur brenda PD dhe Koalicionit Opozitar pas Paktit Basha – Rama dhe sidomos pas shpalljes sr listave per deputete […]

Continue Reading

Partia Demokratike renditet e 6-ta në fletën e votimit. Votoni nr 6

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve shpërthyen në të qeshura kur LSI doli forca e parë në renditjen e partive në fletën e votimit për zgjedhjet e 25 Qershorit. I ndihmuar nga fati i fillestarit, për Petrit Vasilin nuk është dashur shumë mundim, që ta mbajë premtimin e dhënë para anëtarëve të LSI. Goglat e […]

Continue Reading

Nga Naim Hasani/ Pse duhet të shuhen hatërmbetjet ne Partinë Demokratike!

Pas publikimit te listave per kandidatë per deputetë nga ana e Kryetarit te Partise Demokratike te Shqiperise z. Lulzim Basha, me mjaft keqardhje konstatojme nje perpjekje per te shperqendruar vemendjen nga lufta e vertete politike qe duhet te beje PD me gjithë shpirt dhe me te gjitha forcat ndaj kundershtarit politik, qeverisjes katastrofike per 4 […]

Continue Reading