Aktualitet

Rama pëveç mbesës së Servet Pëllumbit i fut dhe djalin në listat për kandidat në Tiranë

E ndërsa  emra të njohur të Partisë Socialiste dhe themelues nuk ja kanë dalë të jenë kandidatë për deputetë, emra të rinj janë renditur në listat e 11 qarqeve.

Ndër to, në Tiranë, kandidon për deputet edhe djali Servet Pëllumbit, ish-kryetar i Parlamentit në vitet 2002-2005.

Arben Pëllumbi është renditur i 18-ti në listë, me shumë gjasa fitues, për shkak edhe të mungesës së PD-së në zgjedhje e 18 qershorit.

Gjithashtu dihet tashme qe Olta Xhaçka eshte mbesa e Servet Pellumbit dhe pervecse ministre, eshte dhe ne listat e sigurta per deputete.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania