SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ekstremistë maqedonas kërcënojnë Mesila Dodën/ Ja sms e tyre

Në një status te sajin ne profilin e saj në facebook, deputetja e PDIU-se Mesila Doda, ka bere te ditur kercenimet qe ka marre prej ekstremisteve maqedonas fill pas qendrimit te saj mbi ngjarjet ne Maqedoni.

Ja postimi i plote i znj Doda:

Të dashur miq! Kam marre dhjetra mesazhe kercenimi e sharjesh te padegjuara me pare ne adresen time sa here kam folur per çeshtjen e shqiptareve te Ilirides. Po sjell perpara jush vetem disa prej tyre qe jane ne anglisht sepse ka me qindra ne gjuhen e maqedonsve dhe kete po e bej per nje arsye te vetme.
Kur keto guxojne te kercenojne nje deputete shqiptare qindra kilometra larg shtetit te tyre, mendoni se çfare presioni dhe dhune jane te detyruar te durojne shqiptaret e Ilirides atje nga kafshe mbushur me urrejtje dhe dhune.
Sa per dijenine tuaj shprehje te tilla dhune ekstreme nuk bejne asgje tjeter perveçse me bindin ne drejtesine e kauzes se shqiptareve te Ilirides.
#gjithe_shqiptaret_bashke

 Fotografia e Mesila Doda
Fotografia e Mesila Doda
Fotografia e Mesila Doda
Fotografia e Mesila DodaFotografia e Mesila Doda
Fotografia e Mesila Doda
Fotografia e Mesila Doda
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?