SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Çollaku/ Jetike ndërhyrja e prania e SHBA-së në Ballkan.

Ballkani i tere eshte ne krize. Menaxhimi i krizave te Ballkanit si ceshtje evropiane,sic qe qasja e mandatit te dyte te presidences Obama..duket se ka renduar dhe thelluar problemet ne Ballkan.
BE me gjithe deshiren e mire duket se po has veshtiresi serioze ne kuptimin dhe zgjidhjen e krizave Ballkanike.
Proceset hiperburokratike,paqartesi ne evidentimin e situatave,diku standarte te dyfishta,vonesat dhe paragjykimet po rendojne krizat.
Hapsira boshe po krijohen te gatshme per tu zene nga faktore te tjere.
Ndaj eshte jetik rikthimi i rolit paresor te SHBA ne Ballkan,si garancia e vetme e menaxhimit dhe zgjidhjes se ketyre krizave.
Senatori McCain pikerisht kete apelon.
Presidenca Trump duket se do te levize ne kete drejtim.
Te urojme qe kjo levizje te ndodhe sa me pare.
Make America Great Again..,ne Ballkan perkthehet roli paresor i SHBA ne zgjidhjen e krizave.
Ballkani eshte Ceshtje Amerikane gjithashtu.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?