SPRINT NEWS ALBANIA

BotaKategoria

Protestat masive në Venezuelë/ Thirrje opozitës për bisedime

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, i  ka bërë thirrje opozitës që të rifillojnë bisedimet

Ai gjithashtu tha se donte që zgjedhjet lokale të zhvilloheshin, shkruan “BBC”..

Komentet e tij erdhën pasi një tjetër demonstrim i madh është planifikuar ditën e sotme, pas tre javësh protestash të tensionuara në të gjithë vendin.

Demonstruesit kanë bërë thirrje për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale , vitin e ardhshëm, një përpjekje kjo për të larguar presidentin Maduro nga karrigja presidenciale.

Negociatat e vitit të kaluar mes opozitës dhe qeverisë u prishën kur opozita akuzoi zotin Maduro për shkelje të marrëveshjeve dhe përdorimin e bisedimeve për të fituar kohë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?