SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Ekzekutohen 2 të burgosur në të njëjtën ditë në Amerikë

Dy të burgosur jane ekzekutuar pasi Gjykata e Lartë hodhi poshtë apelimin  e tyre të minutës së fundit, shkruan “BBC”.

Ky është hera  e parë , në 17 vjet, që në SHBA ekzekutohen 2 të burgosur në të njëjtën ditë.

Jack Jones dhe Marcel Williams u dënuan me vdekje për përdhunimet dhe vrasjet e kryera në vitet 1990.

Arkansasi fillimisht kishte planifikuar të ekzekutonte tetë të burgosur në 11 ditë, sepse furnizimi i tij me një ilaç vdekjeprurës  mbaron në fund të prillit.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?