SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama ‘sulm’ drejt komunitetve fetare për të mbledh vota/ Foto

 

Dy javë më parë, Saimir Tahiri do të përzgjidhte një besimtare myslimane për ta vendosur në mesin e fotove të një takimi që ai kishte zhvilluar me të rinj e të reja të PS-së.

Të gjitha këto afrime të Ramës dhe të besuarve të tij me komunitetet fetare ndodhin në një kontekst të vetëm: atë të zgjedhjeve të përgjithshme.

Kryeministri ka rihapur fushatën e shpërndarjes së çertifikatave të legalizimeve në këmbim të votave, ashtu si në vitin 2015 për zgjedhjet lokale, edhe pse pas zgjedhjeve pranoi se kishte vepruar gabim.

Pjesë të fushatës “legalizime në këmbim të votave” në prag të zgjedhjeve ai ka bërë edhe komunitetet fetare, të cillët po i josh edhe me fonde, duke shpresuar të marrë mbështetjen e tyre politike në përpjekje për të fituar një mandat të dytë. /Lapsi.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?