SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ja si falsifikohen atletet “Adidas” dhe “Nike” (FOTO)

Zbulohet nje fabrike qe perdorej per prodhim, gjegjësisht në sasi të konsiderueshme të mallrave, si këpucë  sportive të llojit të ndryshëm, ndër to dhe të markave tregtare  të mbrojtura, disa nga  ato me etiketa me mbishkrim “Made in Vietnam”, etiketa të llojit të ndryshëm të mbathjeve sportive, fytyra të mbathjeve sportive, makina për shtypjen e markave tregtare etj.

Dogana ka konfiskuar:

 1.      Makinat për qepje

2.      Makinat për shtypjen e etiketave

3.      Këpucë sportive dhe pjesët e tyre të llojeve

a.      Nike

b.      Adidas

c.       Puma

d.      Reebok

e.      Moster etj.

Të gjitha produket dhe pajisjet janë konfiskuar derisa rasti ka vazhduar tek njësit e hetime për zhvillimin e mëtejmë të hetime. Dogana fton qytetarët që të thërrasin në telefonin 0800 50 095 nëse hasin apo shohin keqpërdorime dhe kontrabandim, sepse vetëm së bashku mund të mbrojmë dhe ndërtojmë shtetin tonë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?