SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Kreshnik Çollaku: Suksese në jetë, Ditmir Bushati !!!

Kryeministri dhe Ministri i Jashtem pasi u perpoqen pa sukses te manipulojne qendrimjn e SHBA lidhur me krizen politike ne Shqiperi..,keto ore kane shperthyer ne nje korale te coroditur ne perpjekjen deshperake per te realizuar ate cka deshtuan ta bejne sot tere dites.
Qendrimi i SHBA eshte i qarte.
SHBA i ka kerkuar ministrit te nje qeverie qe premton se eshte e gatshme te shkoje ne zgjedhje pa opoziten,madje e gatshme te emeroje opozita...se “pjesmarrja e te gjitha partive politike ne #zgjedhjet e #rradhes eshte e rendesishme”.
Thene Troc…nuk ka zgjedhje pa Opoziten.
Ia thane ne sy Ministrit te Jashtem. Nxorren deklarate te qarte per te mos lejuar asnje hile ballkanike.
Thene troc..,pergjegjesia eshte e qeverise per te garantuar zgjedhje pluraliste me te gjitha partite.
Per SHBA perjashtimi Opozites ne Zgjedhje eshte e papranueshme !!!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?