SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

KQZ miraton fletën e votimit në Kavajë. Futet në lojë kandidati ‘pavarur’

KQZ-ja  ka miratur fletën e votimit për zgjedhjet që do të mbahen me 7 maj në Kavajë.

Kandidati i parë për nga renditja në fletën e votimit do të jetë Astrit Haka, i cili do të kandidojë si i pavarur. Ndërsa kandidati i dytë që është vendosur për nga renditja është Klodian Shehi i cili do të jetë kandidati i Partisë Socilaliste për Bashkinë e Kavajës.

Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e Kavajës pasi ajo nuk është regjistruar në KQZ dhe nuk ka paraqitur anjë emër kandidati për këto zgjedhje të parakohëshme.

PD ka deklaruar se ditën e zgjedhjeve në Kavajë ajo do të organizojë një protestë  në këtë qytet.

Miratohet fleta e votimit – Dy socialistët e Bashkisë rivalë në garën për Kavajën

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?