SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ish shefi i EURALIUS : Vlahutin dhe jo ai ishte autori i tekstit abuziv që ju dërgua Venecias.

Ish shefi i “EURALIUS” është kthyer për një vizitë private në Tiranë, më së shumti për t’u “pastruar” pas shkarkimit të tij, shkarkim që erdhi si pasoje e manipulimit të tekstit të reformës në drejtësi që ju dërgua Venecias.

Burime për Syri.net bëjnë me dije se Devile është takuar privatisht me politikanë ku ju ka sqaruar se Vlahutin dhe jo ai ishte autori i tekstit abuziv që ju dergua Venecias. Sipas tij, Vlahutin është nën ndikimin dhe shërbimin e Edi Rames.

Ambasadorja pasi ka detyruar dhe përdor për interesa personale drejtuesit e EURALIUS, i ka hedhur në rruge ata, siç është dhe rasti i ish shefit të këtij institucioni. Devil ka bërë me dije se është i gatshëm të takojë edhe ministrin e Jashtëm gjerman për të treguar se si është përdorur Vlahutin në Tiranë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?