SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Më 24 prill vjen në Tiranë negociatori ndërkombëtar

Eurodeputeti gjerman David McAllister i cili mban dhe postin e zëvendës­presidentit të Partive Popullore Europiane pritet të jetë në rolin e negociatorit mes Bashës dhe Ramës. Ndërmjetësimi ndërkombëtar i PPE-së është kërkuar nga PS e LSI.

PD dhe PS kanë caktuar Oerd Bylykbashin dhe Taulant Ballën  si negociatorë në funksion të zgjidhjes së krizë politike në vend.Opozita qëndron e palëkundur në kërkesën e saj për krijimin e qeverisë teknike, që do ta çonte vendin në zgjedhje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?