SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Komentuesit masakrojnë me komente organizatën Sorosiane’ USAID/ALBANIA’

https://www.facebook.com/Albania.USAID/videos/1619878891374138/

A e ke emrin në Listën e Zgjedhësve? A e di se ku do të votosh më 18 Qershor 2017?
Shmang çdo të papritur, mos e lër për ditën e fundit!
Kontrollo tani listën online, sigurohu që ke emrin në listë, sigurohu që voton!
TI ZGJEDH TI VOTON!

Kjo eshte reklama qe USAID/ALBANIA, ka perzgjedhur per te bindur votuesit te kontrollojne emrat e tyre ne listat zgjedhore. Dihet tashme qe kjo organizate eshte vene ne sherbim te miliardierit Soros dhe mbeshtetjes se tij ndaj Edi Rames.

 

Po si kane reaguar komentuesit e shumte ne faqen e saj kesaj thirrje. Lexoni disa prej tyre:

Kujtim Lleshi Mblidhuni ju sorosista rilindas drogmene kriminele dhe votoni.populli nuk merr pjese ne votime te stisura

 

Festim Alimadhi
Festim Alimadhi Nuk ka arsye per te shkuar dhe votuar pasi ishit ju USAID we financuat fondacionin Soros per Reformen ne Drejtesi dhe nenin e famshem 449, duke bere ate qe as Enver Hoxha nuk ja beri keti populli, te behet anti-amerikan. Shpresoj se kur administrata e re amerikane te jete emeruar plotesisht dhe te filloj orjentimin per projektet do shohim edhe punet tuaja

 

1 Replikë
Nazmi Shahini
Nazmi Shahini Shqiptaret nuk kane asnje motiv per te shkuar ne zgjedhje sidomos me votimin e ligjit 449 qe i humbi vleren edhe vetingut keto njerez qe zgjidhen nga partite jane sahan lepirsat e tyre servile pa dinjitet flasin ate qe dojne te degjojne shefat e tyre dShiko më shumë

 

1 Replikë
Mark Uka
Mark Uka Na beni thirrje per te votuar Pashallaret e Kuq. Jo faleminderit, nuk vlen kjo thirrje. Ju merrni leket neve na leni ne te drejten tone per bojkot.

 

Iri Irina
Iri Irina me paret e droges votimet jane te marra ne tavoline. kot me u lodh me mire po dalim nje shetitje sa te na bejne per budallenj hajduterit e votes.

 

Toni Toni
Toni Toni Nuk ja vlen me votu per asnje te gjithe hajduta iku rinia jashte shteti nuk ka te ardhme ketu

 

Artan Kana
Artan Kana Në çfarë do date të jenë zgjedhjet duhet bojkotuar për të deligjitimuar politikanët aktuale.

 

Armando Mandi
Armando Mandi Fuck off te gjith pushtetaret me shkurt Pusht. Mos u lodhni kot me kto faqe se Shqiptaria kete rradhe nuk voton…

 

Tani Xhe De
Tani Xhe De Vetem mos votimi per asnje nga keto wc qe kemi , dote jete shpetim per kete popull

 

Ahmet Meshi
Ahmet Meshi Subjekti qe perfaqeson shtresen e mesme dhe te varfer nuk eshte e regjistruar, peramdaj per ata qe perfaqesojne vetem pakicen te pasurit dhe krimin e organizuar dhe drogen nuk do te votojme ” bojkot i plote”.

 

Endri Shahu
Endri Shahu Votimi behet vetem ne qendra qytetesh ..neper rethina apo fshatra vota ka hik tu prashit hashashin

 

Sefret Cala
Sefret Cala ne se dim a do behen votime esht then nje dat dhe po rrin rehat droga vazhdon eksportin te huajt kenaqen me bollekun e droges qeveria merr levdat populli merr te gjat.

 

Alexi Ninushi
Alexi Ninushi As qe me bie nderment te votoj per asnjerin nga ju te gjithe njesoj ini doni vec kolltukun se per ne popullin sju bie ne ment fare.Une qe po shkruaj mar vetem 75 mije lek dhe a e dini sa me qe shtuar 90 lek ja keta jane horat qe duan votat u shofshin e mos mbecin.

 

Bes Tuzi
Bes Tuzi Po ku ta dish se ku e emri po ktu ta mudifikoj emri dhe biemrin po kush kujtohet ma ba zgjedje po kta i kan tbame po perfitoj edhe eropes qe na dalin e na tregoj se zgjelljet jan pranushme jan ma tmira ser rradhen tjeter kor nji kohe vetem zgjellje nuk jane Respekte

 

Tonin Ndreu
Tonin Ndreu Ku ka zgjedhje,akoma Se keni marre veshe Se me 18 qershor nuk ka zgjedhje populli e di mesojeni dhe ju

 

Ali Sarah
Ali Sarah nuk dua te votoj me voten time te bej te pasur keto te korruptuarit ne luftojm per bji cop buk keto te poshtrit per miljona ska asnji arsye pse me votu

 

Robin de Christian
Robin de Christian Per ke te votojm per plehrat qeveritar per drogmenin njeriun e soorrosit qe zbaton politiken masonike te pasurit me te pasur te varferit me ta varfer fuck politiken kurve te masoneris sorrosiane

 

Lulzime Beke
Lulzime Beke Bravo nje pune e shkelqyer..shum lehte verifikimi sapo e bera..

 

Ilir Ndreu
Ilir Ndreu Po i beni propogande sklleverve ?

 

Qemal Tusha
Qemal Tusha Faleminderit USAIDIT, informim i domosdoshem!

 

Gjergji Dudi
Gjergji Dudi Zgjedhjet do behen nga tetori,ka kohe!

 

Shemsi Spata
Shemsi Spata Cfare me zgjedhe kur ne lista do jete vetem nje parti?

 

Rezar Ulqinaku
Rezar Ulqinaku Votoni ju per ne, se e juaja eshte Shqiperia.

 

Dritan Kola
Dritan Kola Cpune keni ju me zgjedhjet madher faker

 

Irel Elezi
Irel Elezi Po ne qe dum me votu nje parti qe nuk eshte rregjistru ne zgjedhje per ke eshte mire me votu???

 

Julian Kuci
Xhevdet Zhilla
Xhevdet Zhilla Kush e qeron 7501 do ta votoj.

 

Karafil Reci
Agron Hamdia Kunder blerjes se votes cili esht projekti

 

Landi Omi Shkoder
Landi Omi Shkoder Kur sesht rregjistruar opozita, cfar zgjedhjesh jan kto?

 

Edvin Ramallushi
Edvin Ramallushi Pse,kur jane votimet!?

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?