SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Pas takimit me Ramën, Meta: Ja tre vendimet që kemi marrë

Ilir Meta duke folur për gazetarët pas takimit me Edi Ramën, është shprehur se gjatë diskutimit në tryezë janë marrë 3 vendime të rëndësishme.

“Dëshiroj të theksoj se qëllimi i takimit ishte rritja e përpjekjeve tona për garantuar paprekshmërinë  e votës së shqiptarëve që është edhe një angazhim kryesor i marrëveshjes së 22 prillit 2013.

Do të nisim një dialog pa kushte me opozitën dhe drejtuesin e saj.

Kemi vendosur të vazhdojmë procedurat për presidentin e ri, por pa mbështetur asnjë emër asnjë kandidaturë, pa opozitën.

Kemi vendosur ti drejtohemi zyrtarisht PPE-së ku edhe PD është anëtarë që të asistojë sa më shpejt të jetë e mundur në këtë dialog”, u shpreh Meta.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?