SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

Shumë ekspertë pohojnë se speci i kuq mund t’i ndalojë …

Shumë ekspertë pohojnë se speci i kuq mund t’i ndalojë edhe sulmet e zemrës, të  gripat dhe gjakderdhjen.

Metoda është shumë e lehtë: thjesht vendosni pak pluhur të specit të kuq në plagën ku po rrjedh gjaku dhe  do të shihni se si do të ndalojë brenda 10-15 sekondave. Speci i kuq është shtrëngues shumë i fortë dhe kjo ndikon në barazimin e shtypjes së gjakut shumë shpejt,  gjithashtu edhe në stimulimin e trashjes së gjakut dhe parandalimin e infeksioneve. Në rast se keni prerje më të mëdha, shtoni një lugë gjelle spec të kuq në një gotë ujë dhe pini produktin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?