SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Real Madridi mposht Bayern Munichut

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munichut me rezultat 1-2.

Los Blancos ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një fitore e merituar për spanjollët. Ndeshja filloi me shansin e Karim Benzemas, por Arturo Vidal shënoi me kokë në minutën e 25-të.

Kiliani humbi penalltinë në minutat shtesë të pjesës së parë dhe me rezultat 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë i takoi Realit në krye me Cristiano Ronaldon e disponuar për lojë. Portugezi barazoi rezultatin në minutën e 47-të dhe pas 30 minutash shënoi edhe golin e epërsisë. Ndeshja e kthimit luhet të martën e ardhshme

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?