SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Lulzim Basha mbledh aleatët pas përplasjes me ambasadorët

Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në selinë e PD. Ndërsa në ccadër kanë shkuar deputetët e grupit të PD-së dhe po mbajnë fjalimet e të enjteve, në selinë e PD, kryetari po takohet me Mediun, Nokën, Dukën, etj.

Ky takim vjen një ditë pasi Basha hodhi akuza të rënda ndaj ambasadorëve që sipas tij kanë bërë bërë një projekt mafioz për ligjin e Vetingut.

Ndaj kreut të PD, Lulzim Basha reaguan ashpër dy zyrtarë të lartë të Bashkimit Europain, Federica Mogherini dhe Johanes Hahn.

Shefja e diplomacisë europiane deklaroi se : “I bëjmë thirrje të gjitha partive të plotësojnë institucionet e vettingut. Sulmi ndaj reformës në drejtësi në vend që të sigurosh zbatimin e vettingut me monitorim të afërt të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, dëmton të tashmen dhe të ardhmen e Shqipërisë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?