SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Vëndin e ka përmbyt krimi, kryeministri merret me skedina.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një prej momenteve më delikate të qeverisjes së tij. Zgjedhjet e qershorit mund të kthehen në një farsë, ose Rama do të duhet t’i lërë vendin një qeverie teknike. Vendi është kanabizuar thuajse i gjithi.

Por ndonëse është në kuotat më të ulëta të efiçencës, kryeministri duket se jeton në ‘univers paralel’, ai ka hallin t’u shpjegojë qytetarëve si shkoi puna me ndeshjen Juventus-Barcelona.

Prej disa orësh Kryeministri nuk resht së replikuar me komentuesit lidhur me rezultatin, ndeshjen e kthimit dhe euforinë se Juventusi fiton sepse është me Partinë Socialiste.

Komentuesi i parë i shkruan Ramës lidhur me festimin e ndeshjes.

Një tjetër komentues i shkruan Kryeministrit për arbitrin e zgjedhjeve tona.

Një komentues i shkruan Ramës të mos i bëj reklamë Juventusit pasi është dënuar por jo nga ‘gjykatat e kazanit’.

Rama replikon me një komentues tjetër dhe i përcjell të falat nga Carlo…


Replikat e Ramës me qytetarët për futbollin s’kanë nevojë për komente, por në këto kushte është momenti të pyesim seriozisht: Është mirë me shëndet kryeshërbëtori? / Hashtag.al

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?