SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ja kush është kandidati i PS për Kavajën dhe lidhja e tij me Roshin

PS ka vendosur që kandidat i i saj për Bashkinë e Kavajës të jetë Klodian Shehi. Aktualisht Shehi ka pozicionin e nënkryetari ttë Bashkisë së Kavajës, por me largimin e Elvis Roshit për shkak të ligjit të dekriminalizmit, Shehi luan rolin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në 7 Maj në Kavajë do të mbahen zgjedhje e pjeshme për kyretarë bashkie dhe do jetë hera e parë kur një kandidat do të jetë i vetëm, pasi përballë nuk do të ketë kandidat tjetër, duke qenë se Partia Demokratike dhe LSI kanë vendosur të mos jenë pjesë e zgjedhjeve. PD ka lajmëruar dhe për një protestë madhështore dhe demokratike ditën e zgjedhjeve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?