SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Elio Laze ka një mesazh për Monika Kryemadhin

Një nga LRI-stet më aktive te LSI-se, Elio Laze, i ka dedikuar një mesazh Monika Kryemadhit në diten e saj te lindjes. Ai e nis mesazhin e tij me kujtimet e bukura te cilat i ka perjetuar bashke me grupin e LRI-se në vitin 2007, ku mes tyre shfaqet dhe Kryemadhi që eshte pothuaj shpirti i LRI-se që nga krijimi i saj! Bashke me ta në foto ndodhen edhe Petrit Sulaj, Andi Karaj dhe Julinda Vila.

Ja se çfare shkruan Laze në postimin e tij:

Mona!
Te kujtohet kjo foto? Jam i bindur qe po. Jemi gjate fushates se vitit 2007. Aty ne krah tend eshte Petriti, jam une, Aldi dhe cuna e goca te LRI.
Mona, ti gjithnje ke ndenjur me te rinjte. Je shpirti, energjia dhe frymezimi yne. Prej teje ne LRI erdhi Erisa Xhixho. Eshte bere prind Erisa sot. Ti vazhdon je me LRI. Edhe Eris Zaimi eshte bere mami. Edhe Lona Guri. Edhe plot te tjere. Edhe femijet e tu jane rritur e te jane bere shoke, por ti nuk heq dore nga LRI.
Edhe sot ditelindja te gjeti bashke me LRI, duke u marre me organizimin e konventes neser.
Te uroj me shpirt edhe 100 vite te tjera o burim energjie, miresie, force dhe perkushtimi ❤️

 Fotografia e Elio Laze
SPRINT.AL
Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?