SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Terrorizohen nxënësit, Adoleshenti shkon me pistoletë në klasë

Një adoleshent është arrestuar në flagrancë në oborrin e një shkolle në Shkodër ku kishte shkuar me pistoletë.

Policia tha se në pranga ka përfunduar 15-vjeçari R. N, nxënës i klasës së 10-të të një shkolle në Shkodër.

“Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë me një armë zjarri, tip pistoletë, e markës “Zastava”,  pa fishekë”, tha policia.

Adoleshenti do të përballet në gjykatë me veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?