Shpëtim Idrizi refuzon ofertën e Ramës për tu futur në zgjedhje pa opozitën

Aktualitet

Pas takimit që ka pasur me aleatin e tij, Ilir Meta, Edi Rama duket se ka bërë tentativën e fundit për të bërë zgjedhje pa opozitën dhe pa LSI tashmë, duke joshur Shpëtim Idrizin.

Oferta e Ramës për Idrizin ka qenë të futet në zgjedhje pa Opozitën pasi një gjë të tillë ka pranuar ta bëjë Blushi.

Sipas burimeve të SYRI.net brenda takimit Rama i ka thënë Idrizit: Ne të dy futemi si mazhoranca dhe Blushi si opozita.

Por Idrizi ka qenë kategorik me Edi Ramën. Nuk mund të ketë zgjedhje pa opozitën dhe opozita nuk mund të emërohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *