SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Partizani një hap më larg. Mund Skënderbeun

Të kuqtë shënuan golin e vetëm në këtë sfidë në minutën e 39’ të ndeshje me Idriz Bathën që ndezi stadiumin dhe çoi në peshë tifozët e kuq.

Kjo supersfidë nisi me me një lojë të shpejtë dhe dhe aksione nga njëra portë në tjetër por në pjesën e parë ishet Partizani, skuadra që dominonte në çdo drejtim në fushë.

Kurse në pjesën e dytë Skëndërbeu ka pasur disa raste për gol por Salihi dhe Latifi nuk janë treguar të saktë para portës. Pas ëksja fitoreje Partizani i bashkohet Kukësit në vendin e parë me 55 pikë.

Kurse Skënderbeu ngelet në kuotën e 50 pikëve në vendin e tretë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?