Rama pëveç mbesës së Servet Pëllumbit i fut dhe djalin në listat për kandidat në Tiranë

E ndërsa  emra të njohur të Partisë Socialiste dhe themelues nuk ja kanë dalë të jenë kandidatë për deputetë, emra të rinj janë renditur në listat e 11 qarqeve. Ndër to, në Tiranë, kandidon për deputet edhe djali Servet Pëllumbit, ish-kryetar i Parlamentit në vitet 2002-2005. Arben Pëllumbi është renditur i 18-ti në listë, me shumë […]

Continue Reading

Degjeneron në dhunë dhe gurë ndeshja Luftëtari-Skënderbeu. Policia hyn në fushë. Video+Foto

Tifozërite e të dyja kampeve janë perplasur pas përfundimit të sfidës me Luftëtarit dhe Skënderbeut ku miqte fituan me rezultatin 0 me 1, Pas vërshëllimës të fundit të gjyqtarit, gjirokastitët tentuan të përleshen me tifozërinë udhëtuese duke shkaktuar tension në stadium. Tifozat korçarë treguan shenja qytetarie, ndërsa policia i mori menjëherë në mbrojtje , duke […]

Continue Reading

Prefektja e Vlorës ka kërkuar të tërhiqet nga lista e deputetëve për qarkun Vlorë.

Etiona Hoxha, kandidate e Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës, ka vendosur të tërhiqet nga lista. Kjo gjë bëhet me dije nga burime brënda PS-së për gazetën TemA. Sipas këtyre burimeve, Hoxha nuk ka qënë e kënaqur me rënditjen në listë. Për këtë arsye, prefektja e Vlorës ka kërkuar të tërhiqet nga lista e deputetëve […]

Continue Reading

PD u ka bërë thirrje shqiptarëve, të mos lejojnë zgjedhjet monopartiake në Kavajë

Më 7 Maj në Kavajë do të mbahen zgjedhjet e pjesshme lokale, të dytat në historinë pluraliste të Shqipërisë me vetëm një kandidat në garë. Me kandidatin zyrtar të PS-së, që është nënkryetari aktual dhe kandidati i pavarur, dikur anëtar në PS, ish-financier në bashkinë e këtij qyteti. Por çfarë do të ndodh në ditën […]

Continue Reading

Kastriot Dervishi: Disa të vërteta për tri dosjet e Daut Gumenit

Po shikoj dhe po lexoj në media shkrime në lidhje me dy dosjet hetimore-gjyqësore dhe atë formulare në ngarkim të z.Daut Gumeni. Nisur nga fakti se po vërej informacione të pasakta që po i jepen publikut, e quaj të nevojshme të sqaroj si vijon: 1-Dy dosjet hetimore-gjyqësore në ngarkim të z.Daut Gumeni dhe personave të […]

Continue Reading

Çmëndet portali i Ramës. Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë të Krimesë për të destabilizuar vendin

Portali prane qeverise’ Pamfleti’ ka kohe qe ka filluat te ‘rrjedhi’ nga trute, por kesaj here ka kaluar çdo kufi te imagjinates. Ja se çfare shkruan ne nje editorial te sajin ne lidhje me destabilizmin qe Basha po pregatit i ndihmuar nga forcat speciale ruse. Inskenime te tilla dhe ëndrra me armiq, as enver hoxha […]

Continue Reading

Berisha i drejtohet Dokles: Në listat e PS nuk ka hajdutë pulash, por hajdutë bankash.

Sali Berisha ka replikuar me deputetin më të vjetër të PS, Namik Dokle, i cili nuk është përfshirë në listat kandidatëve të PS për deputet. Berisha shkruan se Dokles i ka mbetur ora në kohën e Dulles, duke shpjeguar se në listat e PS nuk ka hajdutë pulash, por hajdutë bankash. Ja statusi i plote i […]

Continue Reading

PD dënon shkarkimin nga puna për shkak të një statusi në Facebook të dy gazetarëve Shkodranë

Partia Demokratike denon shkarkimin nga puna të gazetarëve Simon Shkreli dhe Eliona Shkreli, nga pronari i televionit Channel 1 në Shkodër, Agron Cela, që është deputeti i Ilir Metës dhe një prej oligarkëve të mazhorancës, për shkak të një statusi në Facebook të gazetarit ku ai shprehte pakënaqësinë për zgjedhjen e Metës president. Kjo është […]

Continue Reading

Drogë në Bulqizë/ Trafikantët qëllojnë me armë dhe arratisen me motor. Foto

Rreth orës 23.30 në zonën kufitare Viçisht (territor i Bulqizës-kufi me Maqedoninë), shërbimet e Policisë Kufitare, gjatë patrullimit në  kufirin e gjelbër   kanë konstatuar një motorr dhe një automjet që po lëviznin me shpejtësi  në drejtim të kufirit me Maqedoninë. Policia ka tentuar të ndalojë motorrin dhe më pas automjetin por nuk ka mundur pasi […]

Continue Reading

Rama: Sot nuk do të bëj video-monolog/ Ja përse nuk do flas me vehte

Edi Rama, në ndryshim nga te dielat e tjera ku bente monolog ne daljen e tij ne facebook, kesaj here ka ndryshuar stil dhe shpjegon përse ka vendosur në këtë mënyrë. Rama thote se kete e ka bere  për t’i lënë opozitës kohën e duhur për të vendosur nëse do të hyjë në zgjedhje. Ja statusi […]

Continue Reading

Ekstremistë maqedonas kërcënojnë Mesila Dodën/ Ja sms e tyre

Në një status te sajin ne profilin e saj në facebook, deputetja e PDIU-se Mesila Doda, ka bere te ditur kercenimet qe ka marre prej ekstremisteve maqedonas fill pas qendrimit te saj mbi ngjarjet ne Maqedoni. Ja postimi i plote i znj Doda: Të dashur miq! Kam marre dhjetra mesazhe kercenimi e sharjesh te padegjuara […]

Continue Reading

Bebe Rexha uron Ilir Metën/ Ja çfarë poston

Bebe Rexha, këngëtarja me orgjinë shqiptare që njihet për lidhjen familjare me bashkëshorten e Metës, Monika Krymadhin ka publikuar foton e parë të çiftit presidencial në Snapchat.Opinion.al mëson se këngëtarja i ka kërkuar kushërirës së saj (Monikës), foto pasi Meta u votua si President. “Urime Ilir dhe Monika”, shkruan Bebe Rexha.

Continue Reading

Zbulohet tjetër laborator droge/ Kësaj here në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbuluar një laborator kanabisi që shërbente për kultivimin e lëndëve narkotike. Laboratori u zbulua në garazhin e një pallati 5-katësh të pa banuar në lagjen “1 Maji” pranë zonës së quajtur “Plazhi i Vjetër” Vlorë, ka rezultuar se: Brenda në këtë garazh është konstatuar një pjesë e ambientit i cili ishte […]

Continue Reading

Fatmir Mediu takohet me keshilltaren e Nën/sekretarit për Sigurinë

Demokracine dhe te drejtat e njeriut ne Departamentit e Shtetit Pam Pryor dhe me keshilltarin ne Shtepine e Bardhe per Departamentin e Shtetit Mathew Mowers. Ne kete takim z Mediu theksoj se opozita eshte e vendosur ne rrugen e saj per te garantuar zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ne Shqiperi duhet te vendosin qytetaret […]

Continue Reading

Shikoni 10 nokautet e Anthony Joshua / VIDEO

Boksieri britanik, Anthony Joshua, është kampion i botës i peshave të rënda në boks, pasi mposhti dje ukrainasin, Wladimir Klitschko, me nokaut në një ndeshje spektakolare në Londër. Deri më tani ka zhvilluar, ai 19 ndeshje në karrierë, duke llogaritur edhe këtë me Klitschkon, që të gjitha me nokaute të ‘çmendura’. 10 më të mirat […]

Continue Reading

Boksieri Anthony Joshus shemb në tapet Wladimir Klitschkon, por Deontay Wilder i ka kërkuar një “mega-ndeshje”.

Deontay Wilder, ka reaguar pas fitores së madhe të Anthony Joshus ndaj Wladimir Klitschkos, duke i ka kërkuar një “mega-ndeshje”. Britaniku Joshua tregoi forcën e tij të vërtetë mbrëmë(e shtunë), ku mposhti legjendën e boksit Klitschko, dhe fitoi titullin kampion bote. Megjithatë, është një boksier tjetër, Wilder, i cili nuk i ka frikën aspak asaj […]

Continue Reading

Elio Laze i LSI-së ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama duke e quajtur Kryekaragjoz

Debati mes Monika Kryemadhit dhe kryeministrit Edi Rama vjen në një kohë kur orët për rregjistrimin e koalicioneve në KQZ janë të numëruara. E Pikërisht në kulmin e tensioneve, zëdhënësi pranë Drejtorisë së Burgjeve Elio Laze ka sulmuar ashpër kryeministrin e vendit Edi Rama, duke e quajtur atë kryekaragjoz dhe i ka bashkangjitur lajmin ku […]

Continue Reading

Meta tallet me Ramën/ T’i japim shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Drejtues të LSI-së, Ilir Meta u tha mbështetësve të partisë së tij që t’i japin një shans Petrit Vasilit të bëhet Kryeministër i vendit, pasi mori drejtimin e LSI-së. “Orientimi i LSI drejt të ardhmes dhe në funksion të të rinjve është garancia që ju në këto zgjedhje edhe […]

Continue Reading