Eduart Ndocaj: Ditmir Bushati, ky komunist i fundit që urren katolikët!

Aktualitet

Sot, Eduart Ndocaj, Kryetari i PBDKSH ka mbajtur fjalimin e radhes ne foltoren e Parlamentit.
Gjate, fjalimit ai ka njoftuar koleget se kishte vdekur nipi i Dom Nikolle Kacorrit e per kete ka kerkuar nje minute solemn heshtje.
Sic shihet nga fotoja te gjitha kane mbajtur heshtje ne nderim te Nipit te Dom Nikoll Kacorrit duke perjashtuar Ditmir Bushatin qe e ka perjetuar momentin e heshtjes me te qeshura.
Duhet te theksojme se Dom Nikoll Kaçorri ishte Demokristiani i Pare Shqiptar, atdhetar dhe kontribues i rendesishem i Shpalljes se Pavaresise dhe zv. Kryeminister i Qeverise se Vlores.
Ditmir Bushati edhe pse Minister i Jashtem, deputet dhe koordinator i PS ne Qarkun e Shkodres ku komuniteti Katolik eshte i rendesishem e me kontribute te jashtezakonshme kombetare, ai gjene kurajen te perqeshet me figuren e Dom Nikoll Kacorrit dhe te familjes se tij!
Shqiptaret duhet t’i japin pergjigje talljes se tij!

Risultati immagini per eduart ndoca bushati

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *