SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Enver Bytyçi: Një bisedë e Edi Ramës me Ramush Haradinajn në Paris

Ramush, une po e marr kete medaljen e kaloresit, sepse nuk bera si ti, perkundrazi u bera mik me Serbine. Ti qe ke luftuar kunder saj rri edhe ca kohe ne izolim politik, sa ta zgjedhim mikun tone Vuçiç ne krye te shtetit te Serbise. Pastaj shohim e bejme, ndoshta do te me duhet te bej ndonje deklarate te forte nacionaliste nje dite para se ti te lirohesh e te kthehesh ne Kosove.
Jo Ramush, nuk jemi njesoj. Une jam kalores dhe mik i Frances e Serbise, ti je nen arrest per te kunderten e asaj çfare jam une. Megjithate edhe ti Ramush na duhesh. Na duhesh per t’ua tredh trurin shqiptareve me nacionalizem te llojit te Batonit. Prandaj rri dhe pak aty, Ramush, derisa ne te kalkulojme si ta perdorim per kapitalin tone politik emrin dhe vepren tende! Me ty Ramush u bera kalores i francezeve, me emrin tend dua t’ua kaleroj edhe shqiptareve! Prandaj me mirekupto Ramush!”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?