SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Masakër e vërtetë me pemët disa vjeçare që ndodhen në qytetin e Librazhdit.

Veç prerjeve masive të cilat janë raportuar herë pas here në redaksinë e JOQ.al, këtë herë në qendër të qytetit bashkia po bën kërdinë.

Në fakt, pamjet e mëposhtme janë fotografuar rreth 10 metra larg nga qendra e Librazhdit. Pemë me trungje të trasha janë prerë dhe janë lënë në mes të rrugës. Sipas qytetarëve, kjo gjë po ndodh për shkak se bashkia po shtron trotuarin.

“Këtu jemi 10 metra larg nga qendra e Librazhdit. Pemët në qendër i kanë prerë me kohë, tani e kanë radhën këto. Do shtrojnë trotuarin por kjo nuk është arsye për prerjen e pemëve”, – thotë me të drejtë qytetari.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?