SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Rrëfehet shqiptari dëshmitar në vendngjarje për sulmet në Londër. Pashë tmerr

Dy persona kanë ndërruar jetë pasi kanë tentuar të hyjnë në ambientet e parlamentit të Britanisë së Madhe në Londër. Ngjarja ka ndodhur pak më parë, ndërsa një shqiptar ka qenë në vendngjarje dhe ka rrëfyer për JOQ.al se çfarë kishte parë në të moment.

Ai bën me dije se ishte duke u kthyer nga puna në momentin që dëgjoi krisma dhe pa disa njerëz të shtrirë për tokë. Njëkohësisht tregon edhe atë që i komunikoi një prej policëve vetëm disa minuta pasi kishte ndodhur ngjarja.

Jam i bllokuar në trafik. Është bllokuar Londra krejt. Dëgjova krisma dhe një njeri që ra për tok. Një polic më tha se ishte sulmuar një polic tjetër me thikë nga dy veta. Më thanë që e kanë vrarë agresorin. Isha duke u kthyer nga puna kur ndodhi ky tmerr. Vetëm kaq pashë. Tash po na largojnë”,  -rrëfen dëshmitari për JOQ.al.

Ndërkaq, mediat britanike shkruajnë se krahas dy personave që kanë ngelur të vrarë, janë plagosur edhe 12 të tjerë. Autori, identiteti i së cilit është ende herët të bëhet me dije, ka tentuar të hyjë në brendësi të Parlamentit ndërsa në dorë mbante një thikë. Ai ka qenë duke lëvizur me makinë dhe ka shtypur 12 persona, duke u qëlluar më pas nga ana e policisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?